Nasıl Kedi Sahiplenilir? Kedi Sahiplenmek

Kediler, evcil dostlarımızdan biridir. Yavru kedileri evimize almak, hayatımıza neşe katmak, bir ev arkadaşı edinmek, kedimizi bir birey olarak görüp onu sevmek, onunla konuşmak birçok kişinin yaptığı bir şeydir. Evcil dostlarımızdan biri olan kediler, evimize neşe katarlar, ancak onlarla ilgilenmeyi de ihmal etmemeliyiz. Kedilerin bakımı, beslenmesi ve benzeri konularla da bilinçlenmeliyiz ki kedilerimize daha iyi bakabilelim. Nasıl kedi sahiplenilir adımlarını aşağıdan takip edebilirsiniz.

Kedi Sahiplenmenin Adımları

Öncelikle bir kedi sahiplenecek isek ne tür bir kedi istediğimize karar vermeliyiz. Kedi sever insanlar genellikle yavru kediler almayı tercih ederler. Böylelikle yavruyken kediyi besleyip eğitmenin daha kolay olduğunu düşünürler. Yuva bekleyen birçok kedi vardır. İnternetten ücretsiz olarak kedi sahiplendirme sitelerinden veya sahibinden kedi almak ilanlarına bakarak bir kediyi yuvanıza sokabilir, kediye yaşayacağı bir ev, sıcak bir aile ortamı verebilirsiniz.

İnternetten ücretsiz olarak kedi sahiplendirme sitelerinden ya da sahibinden kedi al ilanlarına bakarak birçok cinste kediyle karşılaşmanız mümkündür. British Short Hair kedileri, Siyam kedileri, Amerikan kedileri, İran kedileri, Scottish Fold kedileri ve daha birçok popüler kedi cinsleriyle internet sitelerinde karşılaşabilirsiniz. Sizler de evinizin yeni aile üyesini, ferdini bulmak ve bir kediye yuva vermek istiyorsanız hemen internetten ücretsiz olarak kedi sahiplendirme sitelerine bir bakmalısınız.

Nasıl kedi sahiplenilir konusu birçok seçenekten oluşur. Aslında isteyenler kedi barınaklarına da giderek oradaki bir kediyi ailelerinin yeni ferdi yapabilirler. Barınak kedisini ya da sokak kedisini de ailenizin yeni üyesi yapabilirsiniz. Kedi sahiplenmek isteyen kişiler için seçenek çoktur. İstediğiniz yerden kedi almanız mümkündür. Böylelikle bir canlıyı yaşadığı ortamdan alıp ona bir yuva vererek, onu sevgiyle büyüterek ona yardım etmiş olursunuz.

Kedilerde Veteriner Hekim Kontrolü

Kedi sahiplendiğiniz zaman onu veteriner hekim kontrolünden geçirmeyi unutmayınız. İnsanlar gibi kediler de doktora gitmeli, sağlık kontrolünden geçmelidirler. Bir insan doktorsuz nasıl yaşayamazsa bir kedi de veteriner hekime gitmeden hayatını sürdüremez. Sağlık ve tedbir almak her canlının ihtiyacıdır. Nasıl kedi sahiplenilir konusunu sizlere uzunca anlattık. Bu seçenekler içinden istediğinizi seçerek yeni evcil hayvanınıza sahip olabilirsiniz. Yavru kediler girdikleri ortama hemen alışırlar, çok kolay uyum sağlayabilen bir yapıları vardır. Bu nedenle aldığınız kedinin hemen evinize alıştığını ve sizinle hayatı paylaşan en iyi dostunuzun kediniz olduğunu hemen göreceksiniz.

Yorum Ekle
0 Cevap(lar)

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.