Kedim için hangi kedi mamasını kullanmalıyım?

Kedi maması alırken küçük dostlarımız için dikkat etmemiz gereken özellikler mevcut. Kedinizin yaşlı olması, kedinizin yavru olması ya da kedinizin yetişkin olması bu özelliklerin başında geliyor. En popüler kedi mamaları kısmına geçmeden önce ne gibi özelliklere dikkat etmeniz gerekiyor önce onlardan bahsedelim.

Petshoplar ya da internet üzerinde birçok sitede evcil hayvan mamaları çeşitli faktörlere göre sıralanıyor, fakat bunları neye göre alacağız? Mama seçerken 4 temel konuya dikkat etmemiz gerekiyor. Bunlar, kedinizin yaşı, kedinizin kilosu ve kedinin cinsiyeti ve kısırlık durumudur. Eğer kediniz yavruysa yavru kedi maması, yetişkinse yetişkin kedi maması ve eğer yaşlıysa yaşlı kedi maması almalısınız. Hareketsiz fazla kilosu olan bir kediniz varsa light mama almalısınız. Kısırlaştırdıysanız da ona göre üretilen ya da erkek kediler için üretilen mama tercih etmelisiniz.

Hangi Kedi Mamasını Almalıyız?

Eve girdiğinizde sağa sola koşan aslında siz yokken yalnız yaşayan kedilerimize harika mamalar almak hakkımız ki aslında harika mamalar yemek en çok da onların hakkı. Kısa sürede evlerimizi şenlendiren bir çocuk gibi olurlar adeta. Bu kadar üzerine titrediğimiz “Ya evden kaçarsa?” diye korku içerisinde güvenlik tedbirleri aldığımız minik, yumuşacık kedilerimiz için kedi mamaları konusunda sizlere yardımcı olalım istedik.

Birçok kedi maması içerisinden hayvan dostlarımızın sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için daha doğru olan mamaları seçmeye çalıştık ve 2020 yılında en popüler kedi mamaları belli oldu. Tabii ki yukarı da belirttiğimiz gibi kedinizin özelliklerine göre mama almalısınız. Bu yıl en popüler kedi mamaları konumuzun başını Royal Canin, N&D, Hill’s gibi markalar çekiyor. Ve ardından şu markaları sayabiliyoruz,

Farmina Cimiao oldukça fazla önerilen bir mamadır ve içerisinde tahıl barındırmıyor.
Farmina Matisse kısırlaştırılmış kediniz varsa ya da İran kediniz varsa bu mama tam onların ağzına layık.
Farmina N&D Natural Delicious markası ise kedilerinizin türlerini harika yapacak.
Snappy Tom maması veterinerlerin önerdiği mamaların başını çekiyor ve biricik kedilerimizin gözlerine çok faydalı.

Soruldu üzerinde 8 Mayıs 2020 Tavsiyeler.
Yorum Ekle
0 Cevap(lar)

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.