İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Firavun Kedileri ve Özellikleri

Firavun kedisi olarak adlandırdığımız asıl adının Sfenks kedisi olan bu kedi cinsi tüysüz yapısı ile ilgi odağı olmayı başarmıştır. Bir deney sonucu tesadüfen ortaya çıkan bu tür Kanada’da genetik mutasyona uğramış bir yavru kedinin soyunun devam etmesi ile ortaya çıkmıştır. Bu nedenle aslında Kanada tüysüz kedisi olarak bilinen bu kedi cinsi adını ise Mısır’da yüzyıllarıdır herhangi bir doğal afete ya da erimeye maruz kalmayan beyaz yapıdaki sfenkslerden almıştır. Her ne kadar tüyleri olmasa da aklımıza sadece beyaz olabileceği gelmemelidir farklı renklerde de olabilirler. Peki nedir bu firavun kedileri ve özellikleri nelerdir?

Firavun Kedileri ve Kişilik Yapısı

Firavun kedileri ve özellikleri diyecek olursak ilk olarak çok fazla ilgi odağı olmayı sevdiklerini söyleyebiliriz. Tüysüz olduklarından dolayı da bir ortama girdiklerinde ilgi çekerler ve aslında ürkütücü bir yanları da vardır. Her ne kadar ürkütücü, soğuk dursalar bile aslında sevecen aynı zamanda uysal yapıları olduğunu onlarla birlikte yaşamaya başladıkça göreceksiniz. Hatta öyle ki insanlarla çok iyi anlaştıkları için terapistlerin önerdiği bir kedi cinsidir de aynı zamanda.

Çevrelerinde olan bitene kayıtsız kalmayan Firavun kedileri etrafında olan he şeyi keşfetmeyi sever. Bundan dolayı Firavun kedileri çok fazla enerjiktir ve oradan oraya atlayabilirler. Hareket halinde olmayı sevmelerinden dolayı onlara hareket eden oyuncaklar da ekstra mutlu edecek ve eğleneceklerdir. Kendi hareketliliği ve enerjisinin yanı sıra başka hayvan ya da diğer kedilerle de iyi anlaşabilir yani bir Firavun kedisi sahibiyseniz kedinizin birçok arkadaşı olacaktır.

Evinizde çocuğunuz varsa o da Firavun kediniz ile harika zaman geçirecektir. Çocukları eğlendirmede onlarla beraber eğlenmekte harika bir ustadırlar. Çocukların kurduğu oyunları hemen algılayıp onların oyunlarına dahil bile olmak isteyebilirler. Eğer evinizde başka hayvanlarla anlaşabilen bir köpeğiniz varsa ve kedi almayı da düşünüyorsanız tercihiniz Firavun kedisi almak olmalıdır.

Firavun kedileri ve özellikleri konusuna baktığımız zaman uyumlu olması nedeniyle tercihlerimiz arasına almamız gereken kedilerdendir. Tabii siz de oyun oynamayı enerjik olmayı seven biri iseniz bu daha da doğru bir seçim olacaktır diyebiliriz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir