İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Büyümeyen Kedi Cinsleri

Hayvan edinmek istiyorsunuz ama çok da yeriniz yoksa aklınıza ilk hiç büyümeyen hep küçük kalan büyümeyen kedi cinsleri gelebilir. Bazı kedi türleri her ne kadar yaşlansa da genetik olarak minicik kalabiliyor. Gelin birlikte hangi kedi türleri bu şekilde küçük kalıyormuş bakalım ve kedi sahiplenmenizde yardımcı olalım.

Küçük Kedi Cinsleri ve Özellikleri

Çok fazla vaktiniz yoksa ama hayvanları çok seviyorsanız özellikle de bu sevgi kediler üzerinde yoğunlaşıyorsa bakımı kolay olan kedileri tercih etmeniz gerekmektedir. Aslında büyümeyen kedi cinsleri de bu kategoride değerlendirilebilir. Hem evinizde enerji veren minik bir canlı olacak hem de hep minik kalacak. Birlikte büyümeyen kedi cinsleri nelermiş bir bakalım.

  • Devon Rex cinsi kediler neredeyse bilinen en küçük kedi cinsidir. Devon Rex’lerin tüy yapısı dalgalı ve kalındır önemli ve güzel bir özelliği ise tüylerini dökmüyor olmalarıdır. Oval gözleri ile ilgileri üzerlerine toplarlar.
  • Singapura cinsi büyümeyen kedi cinsleri ise dünyanın en küçük kedisidir. Başları yuvarlak ve burunları kısadır ve oldukça kaslı bir vücuda sahiplerdir. Tüy yapıları çoğunlukla açık renklidir.
  • Skookum cinsi kediler ise genellikle Kaniş ya da Fino olarak bilinen köpekler gibi kıvırcık tüylüdürler aynı zamanda bacaklarının kısalığıyla da dikkat çekerler. Bu kedi cinsini oluşması iki farklı cinsin çiftleşme esasına dayanmasından dolayı deneysel bir tür olarak da anılmaktadır.
  • Korat cinsi büyümeyen kedi cinsleri ise köken olarak Taylandlıdır. Uzun kulakları ve uzun kuyruğu ile göze çarpmaktadır. 2 ve 3,5 kilogram ağırlığından olabilirler. Genellikle duman rengine sahiplerdir. Oldukça sevecen olan bu kediler oyun oynamaya bayılırlar.
  • Munchkin cinsi kediler ise genetik bir mutasyon sonucu oluşmuştur fakat bu mutasyon doğal olarak oluşmuştur. Aynı Skookum cinsi kediler gibi kısa bacaklara sahipleridir ve bu görüntü onu oldukça sevimli hale getiriyor. Oldukça aktif olan bu kedi cinsi oynamayı, hoplamayı, zıplamayı çok severler. Eve hızlıca uyum sağladığı için çocuklu aileler için harika bir evcil hayvan olacaklardır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir