İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ücretsiz Nasıl Kedi Sahiplenilir?

Evinizin kapılarını yeni bir cana açmak, yuva huzurunu başka bir canlıyla paylaşmak üzere kedi sahiplenmek, yaşanabilecek en güzel duygulardan biridir. Sorumluluğunu üstlendiğiniz bir kediyi sahiplenme, hem çok keyifli hem de önemli bir karardır.

Hayatınızı sevimli bir kediyle paylaşmaya karar verdiniz ve ücretsiz kedi sahiplenmek için araştırmaya başladıysanız bilmeniz gereken birkaç konu var.

Kediler, hem çok sevimli hem de keyfine düşkün hayvanlardır. Öncelikle belirtmek gerekir ki kedi sahiplenirken evinize bir evcil hayvan alıyor gibi değil ev arkadaşı alıyor gibi düşünmenizde fayda var; çünkü kediler kişilerden çok mekânı sahiplenen canlılar olduğundan sizin evinizi sizin kadar sahiplenecektir.

Kedi sahiplenmek istiyorum, ücretsiz nasıl kedi sahiplenilir?
Kedi sahiplenmeden önce, aile bireylerinin bir araya gelip evcil hayvan isteyip istemediklerini konusunda ortak bir karar alması, evin huzuru için çok önemlidir. Sevimli dostunuzu sahiplendikten sonra kediniz size tüm sevgisini verirken evde belirlediği kendine ait alanların keyfine çıkarmaya başlar.

Sahiplenmiş olduğunuz minik dostunuz, yeni doğmuş bir bebek gibi şefkat ve sorumluluk ister. Bu anlamda kedi sahiplendiğiniz zaman; temizliğinden, beslenmesinden ve sağlığından sorumlu olduğunuzu ve sevimli dostunuzun yaklaşık 15 yıl yaşadığını bilmeniz gerekir.

Nereden kedi sahiplenebilirim?
Öncelikle kedi sahiplenmek isteyenler ne istediklerine karar vermeli. Çoğu kedisever, cins ve yavru kedi sahiplenmeyi isteseler, ancak cins kedilerin üretim aşamasındaki zorlukları ve kötü şartlar göz önünde bulundurulmalı ve ona göre karar alınmalıdır. İnternet üzerinde pek çok hayvan sever siteler, ücretsiz kedi sahiplendirme ve sahibinden kedi ilanları vardır. Buralara baktığınızda her cins kediler ( British Short Hair, Scottish Fold , Siyam Kedisi, Amerikan kedisi gibi ) farklı sebeplerden dolayı evinden ayrılıyor ve yeni bir yuva bekliyor. Bu anlamda evinizin yeni üyesini bulmak için bu ilanlardan yararlanabilir veya kedi barınaklarını ziyaret edebilirsiniz, ki cins kedi almak zorunda değilsiniz. Barınak kedisi veya sokak kedisi de alabilirsiniz, böylece ona daha iyi bir yaşam şansı vermiş olursunuz.

Kedi sahiplenmek isteyenler genellikle yavru kedileri ‘alışsın’ düşüncesi ile tercih ediyor ancak kediler, yaşadıkları ortama çok kolay uyum sağlayabilen canlılardır. Bu yüzden yavru yada yetişkin fark etmeksizin her yaştan kedi kolaylıkla sizinle hayatı paylaşan bir can dostu olabilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir