İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En İyi Yavru Kedi Mamaları

Her şeyin küçük olanı tatlıdır, sevimlidir deriz ya işte kedilerde de durum tam olarak bu. Küçücük yeni doğmuş daha ayakta bile duramayan gözlerini bile açamayan minik kedilerin de bakımı tabii ki normal bir kediye göre daha zor ve dikkat edilmesi gereken farklı noktalar var örneğin her kedi her mamayı yiyemediği gibi yeni doğmuş kediler için de farklı mama alternatifi olduğu unutulmamalıdır. Eğer yavru bir kediniz varsa ona en iyi yavru kedi mamaları almalısınız. En iyi yavru kedi mamaları ise bu yazımızda sizlerle olacak umarız sizlere de faydalı bir yazı olur.

En İyi Yavru Kedi Mamaları Nelerdir?

Kedinizin cinsi ya da tercih ettiği mama ve ona zararlı olmayan mama tabii ki her zaman için iyi olan mamadır. Bu konuda kuru mama daha iyi olacaktır tabii ki ama bir veterinerden de tavsiye almanız doğru olacaktır. Özellikle marka değeri olmayan mamalardan uzak durmalısınız bunun nedeni marka değeri olmayan mamaların kedi ölümlerine neden olabilmesidir. Güvendiğiniz bir yerden mama almaya gayret göstermelisiniz. Kedi mamasının kaliteli olması hem kedinizin beslenmesi vitamini mineral alması hem de tuvalet eğitimi açısından oldukça elzemdir. Bizim araştırdığımız en iyi yavru kedi mamaları detaylı olarak şu şekilde,

  • N&D kuru mama
  • Pro plan kuru mama
  • Sanabelle senior kuru mama
  • Royal canin kuru mama
  • Acana kuru mama
  • Proline kuru mama
  • Felicia kuru mama

Bu kurumamalar piyasada en çok tercih edilen kuru mamalardır. Daha önce de dediğimiz gibi eğer yavru bir kediye sahipseniz kuru mama daha faydalı olacaktır. Bazen evdeki yemek artıklarını kedilerimizle paylaşmak ne kadar hoşumuza gitse de ne kadar onu daha iyi beslediğimizi ya da doyurduğumuzu düşünsek de aslında durum öyle olmuyor ev yemeğiyle beslenen kedilerin bağışıklık sistemi daha kuvvetsiz oluyor ve beslenmelerinde vitamin ve mineral dengeleri eksik kalıyor. Bu nedenle veterinerlerin söylediği kurallara uyum sağlamalıyız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir