İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En İyi Kedi Kumu Tavsiyeleri

Kedi kumu üzerine piyasada pek çok marka, pek çok çeşit ve ürün bulunmaktadır. Bu çeşitlilik bazı kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir. Öncelikle sevimli dostunuz için kum alırken göz önünde bulunduracağınız şeylerden bir tanesi, kumun içeriğinde kedinizin sağlığını tehdit edici bir etken olmaması ve temizlik konusunda size kolaylık sağlamasıdır. Bu açıdan farklı ham maddelerden üretilen kedi kumlarının doğal içerikli ve hijyenik olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu yazımızda sizlere en iyi kedi kumu tavsiyelerini içeren bir rehber hazırladık, umuyoruz ki faydalı olur.

 1. Akkum Kalın Taneli Kedi Kumu
  Bu kum, sıvıyı ve kokuyu anında içine çeker. Kalın taneli yapıdadır, bu yüzden ince taneli bir kuma göre daha fazla sıvı emme özelliğine sahiptir. Akkum kalın taneli kedi kumu, doğal bentonitmadeninden oluşmuştur. Fırınlanmış bir kum olduğundan hijyeniktir, bu açıdan kesinlikle bakteri ve mikrop barındırmaz. Hiçbir katkı maddesi içermez. Tamamen organik bir kedi kumudur.
 2. Mırmır Bentonit Kedi Kumu
  Bilindiği üzere bentonit doğal bir madendir, adından da anlaşılacağı gibi bu markanın bu ürünü %100 doğal içeriklidir. Ürünün çabuk topaklaşma özelliği vardır, bu yüzden kolay temizlersiniz. İçeriğinde hiçbir kimyasal katlı maddesi yoktur, bu açıdan kedinizin sağlığını korumak için uygundur.
 3. Ever Clean Topaklaşan Kedi Kumu
  Öncelikle bu markanın her ürünü kullanışlı ve kalitelidir. Etkili topaklaşma özelliği olan ürün, sıvıyı hemen emiyor ve topaklaşıyor. İçeriğinde hiçbir kimyasal barındırmaz.
 4. Pati Cat Doğal Çam Ağacı Kedi Kumu
  Doğal bir içerik olan %100 çam ağacından yapılmıştır. Pati Cat markasının bu ürünü yüksek sıvı emme özelliğine sahiptir. Kedinizin patilerine yapışmaz ve toz çıkarmaz. Tamamen doğal yapıdadır, hiçbir kimyasal içermez.
 5. Petline Silika Kedi Kumu
  Bu ürünün en önemli özelliği, kolay temizlenebilir olmasıdır. Kristal kum tanecikleri sıvıyı içine alarak hapseder, böylece koku oluşumunu engeller. Uzun süre dayanıklıdır ve koku barındırmaz, bu açıdan en çok tercih edilen kedi kumları arasındadır.
 6. Pisi Pisi Kedi Kumu
  Pisi kedi kumu, kaliteli içeriği ve kolay temizlenebilir olmasıyla en çok tercih edilen kum markaları arasında öne çıkar. İnce taneli, kalın taneli, sabun kokulu çeşitleri mevcuttur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir